Спільноти та діяльність парафії

Братство Матері Божої Неустанної Помочі

Братство зустрічається кожного понеділка після вечірніх богослужінь

Братство Архистратига Михаїла

Братство зустрічається кожного вівторка після вечірніх богослужінь

Товариство Християнських Сімей «Християнська родина»

Товариство зустрічається кожної пятниці після вечірніх богослужінь

Спільнота "Подружні зустрічі"

Спільнота зустрічається кожної неділі о 16-00

Парафіяльна школа

На парафії діє парафіяльна школа, де діти і молодь, окрім ґрунтовної катехизації і християнського виховання

Спільнота «Марійська дружина»

Спільнота зустрічається кожної неділі о 17.00 год.

«Вівтарне братство»

Братство зустрічається кожної суботи о 10.00 год.

Спільнота «Ал-Анон»

Спільнота зустрічається кожної середи о 19.00 год.

Спільнота «Матері в молитві»

Спільнота зустрічається кожної середи о 19.00 год.

Християнська Молодіжна спільнота «Знамення»

Спільнота зустрічається кожного четверга після вечірніх богослужінь, кожної неділі о 16.00 год.

Церковний хор

Мішаний хор (керівник Наталя Буда). Хор співає кожної неділі о 8.00.
Молодіжний хор (керівник Наталя Буда). Хор співає кожної неділі о 10.00.
Дитячий хор (керівник Ганна Мелимука). Хор співає кожної неділі о 12.00.

Посилання

 

 

Новини

« Повернутись до списку

ОСТАННІ ДНІ ПЕРЕД ВЕЛИКОДНЕМ: ЩО НАСАМПЕРЕД ВАРТО ВСТИГНУТИ?

05/04/2018

Напередодні Страсних днів – про те, що насамперед варто встигнути.

Довга мандрівка посту завершилась і залишився останній тиждень, а особливо три Великі дні, як ми їх називаємо. Як варто пережити ці дні і як дотримуватись посту у найважливіший для християнина час у році?

Чи не найбільш доцільно під час переживання Ісусових терпінь – відчувати їх усією своєю істотою. І найкращим способом для цього є піст. Бо піст – це від початку щось некомфортне для людини, щось, що обмежує, невигідне, яке однак може зрушити людське серце.

Звісно, у піст важливіше вгамувати свого язика, ніж їсти хліб і пити воду. Однак і одне і друге добре в поєднанні.

Окрім того, що Церква радить дотримуватись строгого посту, тобто обмежити вживання  їжі, звівши до мінімуму, кожен по-своєму мусить вирішити для себе, яку жертву він хоче зробити.

Переживаючи події Великого четверга – Тайної вечері, на якій було встановлено Таїнство Святої Євхаристії, слід, насамперед, постаратись бути присутнім на всіх богослужіннях – бо саме вони вводять нас в історію того, що відбувається.

З моменту вечірнього четвергового богослужіння починається період пригадування Ісусових терпінь – і особистого посту кожного з нас. Бог був готовий віддати своє життя – і зробив це. Чим готові пожертвувати ми з вдячністю? Можливо тим, що утримуватимемось від їжі загалом. Або пожертвуємо чимось, що дуже для нас цінне. Або відмовимо собі у чомусь, що віддаляє від Бога.

І наша жертва насправді дуже маленька – Ісус вмирав, терплячи муки і знущання від людей, зраду від найближчих, за провини усіх нас. Ми ж – трохи відмовимо собі у їжі.

У Велику П’ятницю, коли відбувається виставлення Плащаниці, пригадуємо розп’яття Ісусове і смерть. Тому в цей день усі ми маємо насамперед бути вдячними за Божу любов до кінця і пережити його з пошаною у світлі знання про Воскресіння.

Велика Субота – день тиші, коли Боже Тіло лежить заховане у гробі. І в цей день теж мав би бути дотриманий піст. Хоча як не манять нас освячені продукти, бо, здебільшого, їх святять у суботу напередодні, куштувати слід лише після Пасхальної Літургії.

Цьогоріч у Велику Суботу випадає свято Благовіщення – одне з найбільших Богородичних свят. У цей день служитимуть Літургії, однак все-таки в цей день треба зберігати піст.

Все, що й справді варто встигнути за останні дні перед Воскресінням – це приготувати свою душу до оновлення, до зустрічі з воскреслим Христом – щоб розпочати звичні щоденні кроки надалі із твердою надією на Воскресіння.

Помити вікна, прибрати і наготувати обід – це зовсім не кінцева мета. І якщо домашні клопоти забирають у нас забагато часу і сил, згадаймо про Марію і Марту. Котра з них обрала кращу частку для себе?

Не так багато днів у році відведено для такої чудової нагоди – просто бути з Христом. Бути, як колись єдиний з учнів – Іван. Не відрікатись, не вишукувати непотрібних справ тоді, коли просто треба бути. Бо жертва Ісуса – за кожного з нас.

 http://dyvensvit.org/statti/1013669/